Bike rally 2007: Reportáž

Příjemným všeobecným překvapením byla účast družstva Pečů se zastoupením tří generací (nebo pěti?).

Jako první dojela do cíle vítězná dvojka Honza Hora-Vlaďka Šourková ze sdružení „Děti Voltku“. Tato dvojice uhádla všechny kontrolní otázky, rébusy, šifry a závěrečnou hádanku a získala neuvěřitelných 222 bodů. Na medailové pozice dosáhla dále trojice Jirka Hora-Jirka Hampl-Vláďa Svátek se ziskem 202 bodů a další trojice Hanka Reifová-Ivo Reif-Dana Sklenaříková se ziskem 189 bodů.

Při vyhlašování výsledků byla poškozena dvojice Ivana-Jirka Kolářovi ze sdružení „Přátelé Voltku“ (kamarádi Šímů),  kterým jsme upřeli 15 bodů. Po následném nedělním protestu podpořeném příslibem domácího likéru jsme uznali, že startovní čas 10:13 skutečně neodpovídal realitě a černých zvířecích hlav bylo v inkriminovaném místě trati více. Tím se z posledního místa posunuli na pěkné sedmé místo. Vzhledem k tomu, že každý borec dostal jako cenu čokoládu a že vyhlašování probíhalo odzadu, mohli si ale Kolářovi vybrat ty nejlepší čokolády. Tím považujeme jejich újmu za vykompenzovanou, neboť v případě sedmého místa by si vybírali už z čokolád přebraných.

Další protest vznesl Vláďa Kozák, který na otázku „Oblíbené zvířátko místního Klubu (Sokol Královice) odpověděl místo správného „Sokol“ chybně  „Štěně“.  Zdůvodňoval to tím, že každý sportovec má rád pivo. Chatrnou logikou (členové Sokolu Královice jsou sportovci a sportovci mají rádi pivo=>sportovci po každém zápase vypijí sud piva o objemu „štěně“=> oblíbené zvířátko místního Klubu je štěně) se snažil o uznání svérázné odpovědi. Protest byl hned v zárodku zamítnut.

Při kontrole odpovědí trojice Olina Hrabánková-Pavel Hrabánek-Jarka Fialová organizátoři zjistili, že se jim nezapočítala správná odpověď stěžejní hádanky „Kam jede autobus“. Proto jim bylo přičteno 10 bodů. Tímto se organizátoři dále omlouvají všem, kteří si itineráře vzali domů. Něco jim bylo započítáno špatně spočítali, ale nebyla možnost to překontrolovat.

Bobinka, Terinka & Mourek si uspořádali vlastní Rally, která začala na stejném místě jako Rally Zviřátka. Končila na vedlejší parcele. Mourek se vrátil až večer po ukončení závodu, Bobinku pak přehazoval soused přes plot ještě před začátkem Rally.