Běžkařské závody 2013: Struhadla

• nakonec nedošlo k naplnění myšlenky plovoucích startů a byl jeden hromadný, protože Jirka H, na něj dorazil včas. Startovalo se ve 12:20;
  • co říci k závodu? Plnohodnotní skataři s výjimkou Vládi K. se utavili. Sníh byl kvalitou brzdící, občas ještě protivítr, prostě na pendrek. Stopa zapadávala velmi rychle, často nebylo ani znát, že někdo jiný jel před ostatními;
  • Dana S. nakonec do závodu nenastoupila a Maruška S. vzdala závod po prvním kole kvůli nedoléčené ruce. Ostatní se prodírali od startu k cíli. Byl to pravděpodobně nejpomalejší a nejnamáhavější závod v historii. jak správně poznamenal Karel Z., sice máme lepší lyže, lepší vosky, ale pět kilo se nám shodit nedaří;
  • přes drsné podmínky žádný Hanče nebyl. I Jirka H. dojel do cíle ve chvíli, kdy tam ještě byly hodinky;
  • po návratu ze závodu a hospody téměř 100 % závodníků ulehlo. Pouze Vláďa S. "odpovědně" počítal výsledky a byl dokonce ochoten za 1500 euro posunout Karla Z. výš. Leč jak pravil, Karel byl škrťa. O manipulacích s časy nejlépe vypovídá samotná výsledková listina kategorie mužů;
  • k vyhlašování došlo až téměř ve 21:00, kdy rakváči vstali. Náhradní ředitel závodu zvolil metodu vyhlašování výsledků záměrně odzadu a s tím, že ti poslední si jako první vybírali ceny. Důvod? Nalákat do budoucích závodů ostatní plevy ve voltkovském peletonu;
  • v ženách vyhrála Olina Z., které její muž výtečně připravil lyže. To samé bohužel nedokázal aplikovat na své a tak v průběhu závodu dvakrát přemazával;
  • v mužích vyhrál překvapivě Vláďa K., který srab na trati udělal jednou tygra;
  • a pokud vám někdo bude říkat, že Jirka M. daroval druhé místo Standovi M., tak tomu nevěřte. Standa jej získal poctivým bojem;
  • správná odpověď na otázku tipovací soutěže byla: 125 minut. Hodně blízko byl Jirka M., který tipnul 117 minut. Naštěstí Vláďa K. byl se svým tipem 129 minut ještě blíže. Sláva vítězi!
  • bouchání zátek šampaňského téměř v přímém přenosu sledoval ředitel závodu a jeho asistentka přes mobil, přestože  skype nenaskočil;
  • ve 23:00 začali kluci hrát nemnoha divákům a posluchačům. Proto se opět na stole objevila myšlenka omladit Voltek. A protože to bezpochyby normální cestou nejde, mohlo by to jít nenormální: všichni Voltkaři se rozvedou a přivedou do spolku nové, o deset mladší partnery;
  • jestli se budou závody konat v roce 2014, to ví jenom bůh. Odhad je v kategorii žen 1 až 2 ženy, v kategorii mužů max. 4 účastníci.