Trentino: Alto Garda + Valle di Ledro + Valle dei Laghi

Centrem oblasti Garda Trentino je městečko Riva del Garda, ležící na severním pobřeží stejnojmenného jezera. Celá oblast je velmi známá, paradoxně ne však hory. Lidé znají především letoviska kolem celého jezera. A také to tu mají podrobně projeté horolezci. Ostatní turisté krajinu vlastně ani moc neznají, i když poslední dobou se sem jezdí stále častěji na bikerské zájezdy. Hory kolem Gardy nejsou vlastně jednolitým celkem, ale více horských celků. Přestože hory nedosahují žádných závratných výšek vzhledem k ostatním dolomitským celkům, nelze je z pohledů ferrat vynechat. Ba naopak! Fajnšmekr zde nalezne nejedno sportovní překvapení.

Horské skupiny: Gardské hory jsou rozcourané po celé oblasti i severním směrem podél řeky Arco. Z výrazných částí je nutno zmínit masív Monte Baldo na západním břehu jezera, na který vyjel kdekterý cyklista, a na západním břehu Alto Garda. A také oblast Monte Stiva (Monte Bodnone).
Střediska: Alpe di Tremalzo, Arco, Riva del Garda, Tenno, Torbole
Co navštívit: Návštěvu jezerní oblasti Garda není určitě nutné připomínat. Zážitkem jsem ovšem také pohledy z okolních vrcholků, které ční vysoko nad jezerní hladinou. Zážitek je i průjezd údolím Laghi plném vinic a českých horolezců na kolmých zýápadních stěnách pod městečkem Arco. Nebo si na kole vyjet údolím Ledro ke stejnojmennému jezírku.
Cesta z Čech: Přes průsmyk Brenner a po dálnici A22 až k výjezdům u Rovereta, či Ala.Avio.

ALTO GARDA