Trentino: Valle di Fiemme/Fleimmstal

Oblast/údolí se nachází na severozápadní výspě regionu Trentino a vykrajuje zub do severní části regionu Alto Adige. Údolí je velmi dlouhé a rozlehlé. A teprve v jeho druhé části se setkáváme se skutečnými dolomitskými horskými velikány. Začátek hor je však ukryt pod pásy lesů. Při odjezdu od dálnice A22 je nutno u města Lavis vyšplhat serpentinami k okraji údolí. Tento výjezd umožňuje nádherné rozhledy na celou viniční oblast Piana Rotaliana. V tomto údolí najdeme dva přírodní parky: Parco Naturale Panevégio a Monte Corno aj. Údolí je považováno za ráj jak sjezdařů, tak běžkařů (co středisko, to pomalu lyžařský areál). A v létě samozřejmě za ráj bikerů.

Horské skupiny: Když pomineme nízké hory v západní části údolí, lemuje jeho severní část masív Latemar a jižní rozsáhlá horská skupina Catena dei Lagorai.
Střediska
: Bellamonte, Cavalese, Castello e Molina, Cermis, Lago di Tesero, Passo Lavazé, Predazzo, Tesero
Co navštívit: Zajímavá je oblast kolem umělé vodní nádrže Lago di Stramentizzo. Dá se také vyjet lanovkou do části zvané Alpe Cermis, což je známé zimní středisko. Dostáváme se tak rychle mezi vrcholky pohoří Lagorai.
Cesta z Čech: Přes Brenner a z dálnice A22 vyjet výjezdem Egna-Ora / Neumarkt-Auer.

VAL DI FIEMME