Trentino: Vallagarina / Rovereto

Oblast se také nazývá "zemí hradů". Centrem je jedno z nejvýznamnějších dolomitských měst - Rovereto. V jeho blízkosti je údolí velmi široké a velmi úrodné. Sem už zasahuje teplé klima a zima tu nebývá dlouhá. Dokonce se říká, že po zdejších kopcích se dá lézt i v zimě, protože jsou málokdy pod sněhem. Ony totiž zase nejsou až tak vysoké. 

Horské skupiny: Na "gardské" straně je to ostré Monte Stivo vysoké přes 2000 metrů (pokračování Monte Bondone) a na "belluneské" masív Pasubia s nejvyšším vrcholem Cima Carega (2259 m), což jsou Vicentinské Dolomity vč. začátků Piccole Dolomiti. Do oblasti zasahuje již také skupina Monte Baldo - součást celé horské skupiny Garda Trentino.
Střediska
: Ala, Brentonico, Castel Beseno, La Polsa, Mori, Pra Alpesina, Polsa di Brentonico, Rovereto, San Valentino, Val di Gresta, Vallarsa
Co navštívit: Určitě Rovereto s jeho nádherným hradem! Doporučuje se i oblast kolem hory Monte Zugna, kde jsou k vidění efekty připomínající Jurský park. V každém případě zážitkem je silnička vedoucí k této hoře, neboť se řadou serpentín točí stoupajícím hřebenem stále výše. Zážitkem pak je sjezd na kole z výše téměř 1900 metrů.
Cesta z Čech: Jednoduchá. Přes Brenner a z dálnice A22 vyjet u centra oblasti, anebo kousek níže na výjezdu Ala-Avio.

VALLAGARINA