Trentino: Valli del Primiero + Vanois

Oblast se nachází v těsném sousedství severněji položeného údolí Val di Fiemme. Jeho součástí je celá horská oblast Pala di San Martino. Západní bok se stal součástí jednoho z nejrozsáhlejších dolomitských národních parků Panevéggio. Na východě se tato oblast dotýká téměř regionu Belluno. Na jihu ji uzavírá údolí Noana na hranici masívu Vette Feltrino.

Horské skupiny: Západní bok a severní hranu kolem sedla Rolle tvoří závěr skupiny Catena di Lagorai, která pozvolně přechází do rozsáhlé horské oblasti Pale di San Martino. Na jih od Paly najdeme ještě na hranici oblasti Feltre (region Belluno) nenápadný hřeben Gruppo del Cimonega.
Střediska
: Canal S. Bovo, Fiera di Primiero, Passo Rolle, San Martino di Castrozza
Co navštívit: Buď úžasnou horskou skupinu Pala s mnoha hřebeny a hlubokými údolími nebo protilehlé vrcholky, které jsou součástí národního parku Panevéggio. Do obou částí nás bez problémů vyveze lanovka z městečka San Martino di Castrozza. Nebo se můžeme autem vyvézt údolím Val del Vanois a dostat se do jižních partií skupiny Lagorai. Lze doporučit i návštěvu kolem hluboce ukrytého jezera Lago di Noana.
Cesta z Čech: Přes Brenner, na dálnici A22 vyjet výjezdem Egna-Neumarkt, projet celé údolí Val di Fiemme a překonat sedlo Passo Rolle.

VAL DI PRIMIERO