Trentino: Valli Giudicarie

Terme di Comano je severní částí této oblasti. Centrem této severní části je samozřejmě jmenované Terme di Comano. Jak jeho název napovídá, jedná se o lázeňskou oblast, ležící na jižním úpatí rozsáhlého masívu Brenta. Jde o poměrně zastrčenou a tichou oblast. Průvodci zmiňují, že venkovský život si zde zachoval ještě původní podobu.

Horské skupiny: Výrazná je samozřejmě Brenta.
Střediska
: Bleggio, Fiavé, Lomaso, Ponte Arche, S.Lorenzo in Banale, Stenico, Terme de Comano
Co navštívit: Kdo miluje lázně, tak lázně, jak jinak. Kdo má rád hory, tak vzhůru na Brentu. Zajímavé jsou ovšem i vrcholky táhnoucí se na jih podél údolí Valli Giudicarie, které převyšují 2000 metrů.
Cesta z Čech: Přes Brenner a na dálnici A22 vyjet u Trenta ve směru na údolí Valle dei Laghi.

TERME DI COMANO

Centrem jižní oblasti je Valle del Chiesa + Conca di Tione s městečky Tione a na jihu Storo. Čím dál více na jih, tím více se údolí Giudicarie rozšiřuje až k severnímu okraji jezera Lago di Idro. To je samozřejmě rájem vodní turistiky.

Horské skupiny: Na jihu nejsou v blízkosti údolí žádné výrazné skupiny tak jako na severu. V té části se nad Tione tyčí nejenom dvoutisícové vrcholky s nejvyšším vrcholem Monte Cádria (2254 m), ale především začátek veliké horské oblasti Adamello, která však už k Dolomitům nepatří. K nim lze naopak připočíst západní boky Alto Garda patřící ke Garda Trentino.
Střediska
: Breguzzo, Lago di Malga Bissina, Lago di Malga Boazzo, Lodrone, Storo, Tione.
Co navštívit: Pokud se nevydáte do hor, tak vás může potěšit návštěva jezerní oblasti Lago di Idro.
Cesta z Čech: Úplně stejná jako v případě severní části. Do jižní části se dá dostat poněkud klikatými cestami. Výjezdem z dálnice A22 Rovereto-Sud a náročným přejezdem přes Riva del Gardu a údolím Val di Ledro.

VALLE DEL CHIESA